Vintage uit de jaren ‘50

Vintage is een geweldig thema voor je huwelijk en vooral de jaren ’50 zijn populair. Geen wonder, de kleding en accessoires uit die tijd zijn nog goed te vinden in vintagewinkels. Daarnaast geven de kleuren en vrolijkheid je trouwdag een geweldige boost en vergeet niet het is de tijd van rock-’n-roll, roze Cadillac’s, Elvis Presley, Marilyn Monroe, James Dean, kant, parels en heel veel brillantine. Prachtige thema’s als een echt glamorous Hollywood huwelijk of een heerlijk bijzonder rock-’n-roll thema maken je dag speciaal.
De bruidsmode in de jaren ‘50



De A-lijn jurken zijn terug, klassieke baljurken (geïnspireerd door Hollywoodsterren) en trouwjurken tot net op, of iets onder, de knie. Gebruik veel kant om de vintagesfeer te benadrukken. Wit is nog de voornaamste kleur om in te trouwen maar ecru wordt ook populairder en kies je voor een rock-’n-rollthema dan staan bijna alle kleuren open.
Pumps met open tenen en halfhoge hakken en korte handschoenen horen hierbij. Sluiers worden weer veel gedragen en wil je de vintagelook doorvoeren dan is het mooi om de sluier met kleine pareltjes af te laten zetten. De bruidegommen dragen een zwarte smoking maar je kunt ook inspiratie halen uit de kleding van sterren als Elvis, James Dean of Buddy Holly. (Alle afbeeldingen van weddingbells-company)
De stijlvolle aankomst
Wanneer je wilt trouwen in een jaren ’50 stijl hoort daar natuurlijk speciaal vervoer bij. Zet het idee van een limousine, fiets of koets even in de ijskast. We hebben hem al genoemd, een roze Cadillac! (o.a. hier, hier en hier) Onze absolute favoriet is de Austin Healy, (gaan we nog een keer voor de gratis reclame :-)), hier en hier . Een Chevrolet Corvette of een Ford Fairlane horen ook bij deze tijd.
Het bruidsboeket in de jaren ‘50
Rozen in oud roze bij elkaar gebonden met een lint. De grote boeketten uit de jaren ’20 zijn verdwenen, de boeketten zijn klein, rond en daardoor heel draagbaar. Houd je niet van rozen dan kun je ook kiezen voor anjers of lelies. Het belangrijkste zijn de kleuren: wit, crème of oudroze eventueel aangevuld met groen maar beslist noodzakelijk is dit laatste niet.
De vintage bruidstaart
De bruidstaart was en is wit, ook in de jaren ’50. Nieuw zijn de taarttoppers, het bruidspaartje bovenop de taart. Kies voor klassieke vormen en patronen, voor bloemen, kant en eventueel kleine pareltjes. Ga je voor een oud rock-‘n-roll dan mag je best gaan voor een meer uitbundige taart:


Flickr.com/sweetfacecake’s
Maar soms is het schijnbaar simpelste net zo mooi:

Flickr.com/ кофе‘s photostream
De meeste taarten hebben drie lagen, de onderste wordt aangesneden voor de gasten, eventueel de middelste ook en de top bewaar je voor je eerste jubileum of de doop van de eerste baby. (Dat gaat prima wanneer je een stuk in de vriezer legt)
Een oude Engelse gewoonte is om munten met linten tussen de onderste en de tweede laag te leggen. De bruidsmeisjes mogen dan nog voor het aansnijden van de taart voorzichtig aan de linten trekken. Op de munten staat een korte inscriptie of een afbeelding. Voor de bruidsmeisjes is het een leuk aandenken.
Muziek uit de jaren ’50
Rock-’n-roll, natuurlijk wanneer je voor een uitbundige sfeer wilt zorgen. Misschien kun je zelfs nog ergens een Elvis imitator vinden. Ga verder met Bill Hayley’s ‘Rock Around The Clock’ of ‘Johnny B. Goode’ van Chuck Berry, er is zeker een coverband te vinden met deze klassiekers op het repertoire. Maar het was niet alleen Rock-’n-roll, orkestjes en bigbands waren nog steeds razend populair. Een bigband op een podium met daarvoor een dansvloer is óók de jaren ’50. Kies de muziek die bij je past en waar je jaren later nog met plezier aan terugdenkt.
Decoraties uit de ‘50er jaren
Zoek naar filmposters uit deze tijd, eventueel kun je enkele items huren bv. een grote jukebox, hier of hier. Vergeet niet de Cola-posters, het favoriete drankje van de rock-’n-rolljeugd.
Aan de andere kant… Voor de echte vintagesfeer gebruik je vooral kleine tafeltjes, veel kant en rustige kleuren, ga voor wit, ecru en eventueel zwart. Kies voor kleine vaasjes met rozen of pioenrozen in pastelkleuren op de tafels.
Copyright ©
EenSpeciaalMoment.
Dit artikel is gepubliceerd op 1 november 2011

